Výjezdy jednotky SDH

Výcvik jednotky s dýchacím přístrojem - 18. 09. 2017

Výcvik členů jednotky. Hlavní témata byla práce s dýchacím přístrojem, pohyb v prostorách s minimální viditelností a evakuace osob a nebezpečného materiálu z místa zásahu.

Číst dál...
Noční cvičení Přestavlky 2016

JSDH Písnice se o víkendu 1. a 2. října 2016 poprvé zúčastnila jubilejního desátého ročníku nočního cvičení jednotek dobrovolných hasičů v Přestavlkách u Čerčan, které organizačně za HZS Středočeského kraje zajišťuje benešovský územní odbor. 

Číst dál...
Požár Barrandovských ateliérů

V pátek 26. 8. 2016 byl JSDH Písnice vyhlášen poplach ve večerních hodinách. Během pár minut vyjíždělo družstvo čtyř hasičů s Tatrou 815-7 jako posilová jednotka k rozsáhlému požáru dřevěných kulis středověkého městečka v Barrandovských filmových ateliérech.

Číst dál...
Čerpání zatopených prostor

Během přívalových dešťů, které se 26. 7. 2016 převalily přes Prahu, vyjížděli hasiči k velkému množství událostí.

Číst dál...
Požár chaty v komořanech

Dne 2. 12. 2015 byla jednotka hasičů SDH Písnice vyslána k požáru chaty v nedalekých Komořanech.

Číst dál...
Odčerpání jímky v Modřanské rokli (17. 10. 2015)

Jednotka SDH Písnice byla úřadem MČ Praha-Libuš a místním svazem rybářů požádána o pomoc s vyčerpáním vody.

Číst dál...

Kontakty

Sbor dobrovolných hasičů Písnice

Ladislava Coňka 318/6
Praha 4 - Písnice
142 00

www.sdhpisnice.cz
www.facebook.com/sdhpisnice

info@sdhpisnice.cz

Jedná se o vzdělávací systém určený pro děti a mládež Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Naším cílem není si s dětmi pouze hrát, ale zajistit i jejich vzdělávání. Plnění odznaků odborností je jednou z věcí, jak děti naučit vědomosti týkající se např. problematiky prevence požárů, obecné znalosti týkající se hasebních prostředků, problematiku činnosti hasičů na místě zásahu apod.

S ohledem na skutečnost, že jsme omezeni tím, že za každý kalendářní rok mohou děti získat pouze 1 odznak, tak v listopadu a prosinci 2018 chceme děti naučit problematice týkající se odznaku Strojník - junior. Během zkoušek, které se uskuteční na schůzce 3. 12. 2018 (příp. 10. 12. 2018), zjistíme, jestli se děti naučili vše, co jsme s nimi probrali.

V roce 2019 bychom se vrhli na plnění odznaku Preventista - junior.

V následujících letech na nás ještě čekají: Kronikář, Preventista, Strojník.

 
Odznak odbornosti Primárně určená věková kategorie pro plnění odbornosti Podmínkou pro plnění odbornosti
Preventista - junior 6 - 10 let  
Strojník - junior 6 - 10 let  
Preventista 8 - 15 let Splnění odbornosti Preventista - junior nebo ověření znalosti této odbornosti
Strojník 8 - 15 let Splnění odbornosti Strojník - junior nebo ověření znalosti této odbornosti
Kronikář 8 - 15 let  

Zbylé odznaky odbornosti: Cvičitel, Instruktor a Velitel, mohou děti získat až ve starších žácích anebo v kategorii dorostu.

Oddíl mladých hasičů

Soptíkoviny

Soptíkoviny jsou jakýmsi oddílovým časopisem určený pro děti i jejich rodiče. Dozvíte se z něj informace o tom, co se stalo, čemu se právě teď věnujeme a taky, co plánujeme.

Číst dál...
Průvodce plněním odznaků odbornosti

Jedná se o vzdělávací systém určený pro děti a mládež Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Číst dál...
Informace o činnosti pro rodiče skupiny mladších žáků

Vážení rodiče,

s ohledem na skutečnost, že 10. 9. 2018 se od 16:30 v hasičské zbrojnici na adrese Ladislava Coňka 318/6, Praha - Písnice uskuteční první schůzka skupiny mladších žáků, tak si Vám dovolujeme nabídnout informace o činnosti kroužku oddílu Mladých hasičů ve školním roce 2018/19.

Číst dál...
Příprava na závod požárnické všestrannosti - 13. 10. 2018

Dne 13. 10. 2018 se uskuteční Závod požárnické všestrannosti a my se ho chceme s dětmi zúčastnit. Protože příprava na tento závod není jednoduchá, tak budeme potřebovat pomoc s přípravou dětí na tento závod.

Číst dál...
Závod požárnické všestrannosti 2018

Tak a je to za námi. V sobotu 13. 10. 2018 vyrazilo do překrásného Dalejského údolí nedalekých Řeporyj družstvo mladších žáků a v neděli 14. 10. 2018 pak i dvě družstva starších žáků s cílem zúročit své získané zkušenosti a dovednosti a změřit síly s ostatními pražskými hasičskými sbory. A jak jsme dopadli?

Číst dál...