Výjezdy jednotky SDH

Výcvik jednotky s dýchacím přístrojem - 18. 09. 2017

Výcvik členů jednotky. Hlavní témata byla práce s dýchacím přístrojem, pohyb v prostorách s minimální viditelností a evakuace osob a nebezpečného materiálu z místa zásahu.

Číst dál...
Noční cvičení Přestavlky 2016

JSDH Písnice se o víkendu 1. a 2. října 2016 poprvé zúčastnila jubilejního desátého ročníku nočního cvičení jednotek dobrovolných hasičů v Přestavlkách u Čerčan, které organizačně za HZS Středočeského kraje zajišťuje benešovský územní odbor. 

Číst dál...
Požár Barrandovských ateliérů

V pátek 26. 8. 2016 byl JSDH Písnice vyhlášen poplach ve večerních hodinách. Během pár minut vyjíždělo družstvo čtyř hasičů s Tatrou 815-7 jako posilová jednotka k rozsáhlému požáru dřevěných kulis středověkého městečka v Barrandovských filmových ateliérech.

Číst dál...
Čerpání zatopených prostor

Během přívalových dešťů, které se 26. 7. 2016 převalily přes Prahu, vyjížděli hasiči k velkému množství událostí.

Číst dál...
Požár chaty v komořanech

Dne 2. 12. 2015 byla jednotka hasičů SDH Písnice vyslána k požáru chaty v nedalekých Komořanech.

Číst dál...
Odčerpání jímky v Modřanské rokli (17. 10. 2015)

Jednotka SDH Písnice byla úřadem MČ Praha-Libuš a místním svazem rybářů požádána o pomoc s vyčerpáním vody.

Číst dál...

Kontakty

Sbor dobrovolných hasičů Písnice

Hoštická 701/33
Praha 4 - Písnice
142 00

www.sdhpisnice.cz
www.facebook.com/sdhpisnice

info[zavináč]sdhpisnice.cz

V neděli 10. 3. 2019 čekal na děti a dorostence z SDH Písnice 35. ročník Zimního poháru v uzlování mladých hasičů v Horních Měcholupech.

Pro skupinu mladších dětí (6 – 11 let) to byl první týmový soutěžní start, což se nakonec ukázalo jako naše nevýhoda. Ačkoliv děti během tréninku dosahovaly výborných časů (zhruba na úrovni 10. místa), tak první pokus, díky špatně uvázanému uzlu a následnému téměř hysterickému záchvatu druhého člena štafety, který věděl, že daný uzel měl vázat on, jsme raději skrečovali. Druhý pokus byl mnohem lepší, ale díky jednomu přešlapu startovní čáry a dvěma předčasným výběhům se naděje na dobrý výsledek vytratila a nakonec z toho bylo pouze 24. místo z 26 startujících družstev s celkovým časem 88,34 s.

V kategorii mladších žáků - jednotlivců se Josef Baldrian blýskl osobním rekordem v hodnotě 40,22 s, což mu vyneslo 25. místo. Nakonec jsme však přeci jenom ze soutěže neodjížděli s prázdnou, jelikož v kategorii přípravky – jednotlivců (do 6 let) se Elišce Bráchové podařilo získat 3. místo s časem 53,08 s.

 

V kategorii starších družstev (11 – 15 let) jsme obhajovali loňské vítězství a dařilo se i letos. Béčko sice kvůli chybám obsadilo až 18. místo, áčko se však radovalo z krásného 2. místa s časem 20,97 s.

Ještě větší radost nám udělali starší jednotlivci. Jakub Schwarz skončil na 10. místě a Kristýna Lasevičová si loňské druhé místo ještě vylepšila a stala se v konkurenci 48 závodníků s časem 13,28 pro letošek Mistryní Prahy.

Odpoledne jsme také nastoupili v kategorii dorostenců. Družstvo zvládlo testy v pořádku, ale chyba na uzlech je bohužel odsunula z průběžného 2. místa až na konečné 6. místo.

Radost však opět přišla v jednotlivcích, kdy se pokus povedl Davidu Schwarzovi. Existovala velká šance, že po sérii čtvrtých míst z let minulých, by konečně David mohl nějakou tu medaili urvat. Davidův čas – 11,56 s však nikdo jiný nepřekonal a on nakonec stal Mistrem Prahy v kategorii dorostenců. 

Všem dětem moc děkujeme za úžasné výkony a doufáme, že to není naposledy, kdy se letos radujeme z velkých úspěchů. Jsme na Vás pyšní!

Pokud by se mezi Vámi našel správný kluk nebo holka od 5 do 15 let, kterého by zajímala naše činnost, a chtěl by se k nám připojit, tak ho určitě rádi přivítáme mezi námi. Bližší informace získáte na webu www.sdhpisnice.cz či emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Oddíl mladých hasičů

Svatomartinský lampioňák - 11. 11. 2019

V pondělí 11. 11. 2019 pro Vás SDH Písnice a RC Kuřátko připravily akci pro veřejnost - Svatomartinský lampioňák. Průběžný start 16:30 - 17:30 od RC Kuřátko. Na akci je nutné se předem rezervovat!!! 

Číst dál...
Informace o činnosti pro rodiče družstva mladších žáků

Vážení rodiče,

s ohledem na skutečnost, že nám brzy začne školní rok 2019/2020, tak si Vám dovoluji nabídnout aktualizované informace o činnosti kroužku družstva Mladých hasičů ve školním roce 2019/2020. Schůzky stále probíhají v hasičské zbrojnici na adrese Hoštická 701/33, Praha - Písnice každé pondělí od 16:30. První schůzka se uskuteční dne 9. 9. 2019.

Číst dál...
Soptíkoviny

Soptíkoviny jsou jakýmsi oddílovým časopisem určený pro děti i jejich rodiče. Dozvíte se z něj informace o tom, co se stalo, čemu se právě teď věnujeme a taky, co plánujeme.

Číst dál...
Ukliďme Česko, ukliďme Písnici
Dnes v době od 16:30 do 19:00 proběhla akce Ukliďme Česko, ukliďme Písnici. Členové SDH Písnice se společně s občany MČ Praha Libuš a geocachingovými nadšenci vrhli na úklid přilehlých pozemků poblíž Hasičárna Písnice, rybníka Kalibárny a Modřanské rokle.
Číst dál...
Úžasné výsledky v uzlování

V neděli 10. 3. 2019 čekal na děti a dorostence z SDH Písnice 35. ročník Zimního poháru v uzlování mladých hasičů v Horních Měcholupech.

Číst dál...