Výjezdy jednotky SDH

Výcvik jednotky s dýchacím přístrojem - 18. 09. 2017

Výcvik členů jednotky. Hlavní témata byla práce s dýchacím přístrojem, pohyb v prostorách s minimální viditelností a evakuace osob a nebezpečného materiálu z místa zásahu.

Číst dál...
Noční cvičení Přestavlky 2016

JSDH Písnice se o víkendu 1. a 2. října 2016 poprvé zúčastnila jubilejního desátého ročníku nočního cvičení jednotek dobrovolných hasičů v Přestavlkách u Čerčan, které organizačně za HZS Středočeského kraje zajišťuje benešovský územní odbor. 

Číst dál...
Požár Barrandovských ateliérů

V pátek 26. 8. 2016 byl JSDH Písnice vyhlášen poplach ve večerních hodinách. Během pár minut vyjíždělo družstvo čtyř hasičů s Tatrou 815-7 jako posilová jednotka k rozsáhlému požáru dřevěných kulis středověkého městečka v Barrandovských filmových ateliérech.

Číst dál...
Čerpání zatopených prostor

Během přívalových dešťů, které se 26. 7. 2016 převalily přes Prahu, vyjížděli hasiči k velkému množství událostí.

Číst dál...
Požár chaty v komořanech

Dne 2. 12. 2015 byla jednotka hasičů SDH Písnice vyslána k požáru chaty v nedalekých Komořanech.

Číst dál...
Odčerpání jímky v Modřanské rokli (17. 10. 2015)

Jednotka SDH Písnice byla úřadem MČ Praha-Libuš a místním svazem rybářů požádána o pomoc s vyčerpáním vody.

Číst dál...

Kontakty

Sbor dobrovolných hasičů Písnice

Hoštická 701/33
Praha 4 - Písnice
142 00

www.sdhpisnice.cz
www.facebook.com/sdhpisnice

info[zavináč]sdhpisnice.cz

V pondělí 11. 11. 2019 pro Vás SDH Písnice a RC Kuřátko připravily akci pro veřejnost - Svatomartinský lampioňák. Průběžný start 16:30 - 17:30 od RC Kuřátko. Na akci je nutné se předem rezervovat!!! 

Letos jsme pro Vás, rodiče s dětmi, připravili Svatomartinský lampioňák v novém kabátu. Akci pořádá RC Kuřátko ve spolupráci s SDH Písnice a můžete se těšit na dvě trasy. Vyberte si podle svých představ a potřeb. Obě trasy začínají od RC Kuřátko. S sebou si vezměte lampion, baterku a dobrou náladu.

Vstupné: 50 Kč/dítě (na každé dítě čeká odměna z pokladu Sv. Martina a špekáček na opečení). Je možné objednat také špekáčky pro dospěláky.

První  trasa je pohádkově kočárková, je tedy určena pro nejmenší děti a je celá sjízdná s kočárkem. Na trase se můžete těšit na hodné pohádkové postavy, trasa vás zavede kolem draka s pokladem Sv. Martina až k nové hasičské zbrojnici SDH Písnice v Hoštické ulici.

 

Druhá trasa je lesní "lehce" strašidelná a je o něco delší a není sjízdná s kočárkem. Na trase budou trochu strašidelnější postavy a tato trasa vás nakonec také zavede k drakovi s pokladem Sv. Martina a k nové hasičské zbrojnici SDH Písnice v Hoštické ulici. Na této trase se vám určitě bude hodit kromě lampionu baterka, neboť trasa vede částečně lesem.

V cíli bude možné si opéct špekáčky pod dozorem hasičů a můžete si prohlédnout hasičskou techniku SDH Písnice. A čekají na Vás ještě další Svatomartinské překvapení.

Akce je podporována MČ Praha - Libuš (podporuje činnost RC Kuřátko a SDH Písnice), MŠMT a Kolektory Praha a.s.

​Těšíme se na Vás!

Oddíl mladých hasičů

Svatomartinský lampioňák - 11. 11. 2019

V pondělí 11. 11. 2019 pro Vás SDH Písnice a RC Kuřátko připravily akci pro veřejnost - Svatomartinský lampioňák. Průběžný start 16:30 - 17:30 od RC Kuřátko. Na akci je nutné se předem rezervovat!!! 

Číst dál...
Informace o činnosti pro rodiče družstva mladších žáků

Vážení rodiče,

s ohledem na skutečnost, že nám brzy začne školní rok 2019/2020, tak si Vám dovoluji nabídnout aktualizované informace o činnosti kroužku družstva Mladých hasičů ve školním roce 2019/2020. Schůzky stále probíhají v hasičské zbrojnici na adrese Hoštická 701/33, Praha - Písnice každé pondělí od 16:30. První schůzka se uskuteční dne 9. 9. 2019.

Číst dál...
Soptíkoviny

Soptíkoviny jsou jakýmsi oddílovým časopisem určený pro děti i jejich rodiče. Dozvíte se z něj informace o tom, co se stalo, čemu se právě teď věnujeme a taky, co plánujeme.

Číst dál...
Ukliďme Česko, ukliďme Písnici
Dnes v době od 16:30 do 19:00 proběhla akce Ukliďme Česko, ukliďme Písnici. Členové SDH Písnice se společně s občany MČ Praha Libuš a geocachingovými nadšenci vrhli na úklid přilehlých pozemků poblíž Hasičárna Písnice, rybníka Kalibárny a Modřanské rokle.
Číst dál...
Úžasné výsledky v uzlování

V neděli 10. 3. 2019 čekal na děti a dorostence z SDH Písnice 35. ročník Zimního poháru v uzlování mladých hasičů v Horních Měcholupech.

Číst dál...