Výjezdy jednotky SDH

Výcvik jednotky s dýchacím přístrojem - 18. 09. 2017

Výcvik členů jednotky. Hlavní témata byla práce s dýchacím přístrojem, pohyb v prostorách s minimální viditelností a evakuace osob a nebezpečného materiálu z místa zásahu.

Číst dál...
Noční cvičení Přestavlky 2016

JSDH Písnice se o víkendu 1. a 2. října 2016 poprvé zúčastnila jubilejního desátého ročníku nočního cvičení jednotek dobrovolných hasičů v Přestavlkách u Čerčan, které organizačně za HZS Středočeského kraje zajišťuje benešovský územní odbor. 

Číst dál...
Požár Barrandovských ateliérů

V pátek 26. 8. 2016 byl JSDH Písnice vyhlášen poplach ve večerních hodinách. Během pár minut vyjíždělo družstvo čtyř hasičů s Tatrou 815-7 jako posilová jednotka k rozsáhlému požáru dřevěných kulis středověkého městečka v Barrandovských filmových ateliérech.

Číst dál...
Čerpání zatopených prostor

Během přívalových dešťů, které se 26. 7. 2016 převalily přes Prahu, vyjížděli hasiči k velkému množství událostí.

Číst dál...
Požár chaty v komořanech

Dne 2. 12. 2015 byla jednotka hasičů SDH Písnice vyslána k požáru chaty v nedalekých Komořanech.

Číst dál...
Odčerpání jímky v Modřanské rokli (17. 10. 2015)

Jednotka SDH Písnice byla úřadem MČ Praha-Libuš a místním svazem rybářů požádána o pomoc s vyčerpáním vody.

Číst dál...

Kontakty

Sbor dobrovolných hasičů Písnice

Hoštická 701/33
Praha 4 - Písnice
142 00

www.sdhpisnice.cz
www.facebook.com/sdhpisnice

info[zavináč]sdhpisnice.cz

Fotogalerie

Příprava na závod požárnické všestrannosti - 13. 10. 2018

Dne 13. 10. 2018 se uskuteční Závod požárnické všestrannosti a my se ho chceme s dětmi zúčastnit. Protože příprava na tento závod není jednoduchá, tak budeme potřebovat pomoc s přípravou dětí na tento závod.

Co to vlastně je ten Závod požárnické všestrannosti (dále jen ZPV)? Jedná se o závod 5ti členných družstev mladých hasičů v terénu, který má získávat a upevňovat všestrannou sportovní zdatnost soutěžících dětí a díky přípravě na tento závod u nich zvyšuje i jejich odborné znalosti. Co tedy vlastně na děti čeká?

Jedná se o trať v lesním terénu vyznačenou barevnými fáborky, která měří cca 2 km a na této trati na děti čekají následující stanoviště:

1. střelba ze vzduchovky na 10 m na špalíky o rozměrech 7 x 5 x 2 cm - trénink proběhl na schůzce 10. 9. 2018 a na hasičském odpoledni 15. 9. 2018

2. základy topografie - hlídka musí správně zorientovat mapu a každý člen hlídky si vylosuje 1 topografickou značku a musí znát všechny významy té značky (naše věková kategorie se učí topografické značky pod č. 1 - 15)

3. uzlování

4. základy první pomoci

5. požární ochrana - každý člen hlídky musí znát význam značky požární ochrany (naše věková kategorie se učí značky pod č. 1 - 5) a každý člen hlídky si vylosuje jeden obrázek a k němu musí znát jeden vhodný a jeden nevhodný hasební prostředek

6. překonání překážky po vodorovném laně

My se na následujících schůzkách budeme snažit děti na tento závod připravit, ale budeme od Vás potřebovat domácí přípravu, která bude spočívat především v opakování toho, co jsme se na schůzce naučili. Děkujeme za pomoc.

Oddíl mladých hasičů

Příměstský tábor - 10. - 14. 8. 2020

V termínu 10. - 14. 8. 2020 jsme se rozhodli uspořádat pro 24 dětí od 7 do 12 let příměstský tábor Cestovatelé v čase.

Číst dál...
Kronika kolektivu Mladých hasičů 2018/2019

Nabízíme Vám možnost nahlédnout do našich minulých akcí a zjistit, co vlastně s dětmi děláme.

Číst dál...
Průvodce plněním odznaků odbornosti 2019

Jedná se o vzdělávací systém určený pro děti a mládež Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Číst dál...
Informace o činnosti pro rodiče družstva mladších žáků

Vážení rodiče,

s ohledem na skutečnost, že nám brzy začne školní rok 2019/2020, tak si Vám dovoluji nabídnout aktualizované informace o činnosti kroužku družstva Mladých hasičů ve školním roce 2019/2020. Schůzky stále probíhají v hasičské zbrojnici na adrese Hoštická 701/33, Praha - Písnice každé pondělí od 16:30. První schůzka se uskuteční dne 9. 9. 2019.

Číst dál...
Soptíkoviny

Soptíkoviny jsou jakýmsi oddílovým časopisem určený pro děti i jejich rodiče. Dozvíte se z něj informace o tom, co se stalo, čemu se právě teď věnujeme a taky, co plánujeme.

Číst dál...