Výjezdy jednotky SDH

Výcvik jednotky s dýchacím přístrojem - 18. 09. 2017

Výcvik členů jednotky. Hlavní témata byla práce s dýchacím přístrojem, pohyb v prostorách s minimální viditelností a evakuace osob a nebezpečného materiálu z místa zásahu.

Číst dál...
Noční cvičení Přestavlky 2016

JSDH Písnice se o víkendu 1. a 2. října 2016 poprvé zúčastnila jubilejního desátého ročníku nočního cvičení jednotek dobrovolných hasičů v Přestavlkách u Čerčan, které organizačně za HZS Středočeského kraje zajišťuje benešovský územní odbor. 

Číst dál...
Požár Barrandovských ateliérů

V pátek 26. 8. 2016 byl JSDH Písnice vyhlášen poplach ve večerních hodinách. Během pár minut vyjíždělo družstvo čtyř hasičů s Tatrou 815-7 jako posilová jednotka k rozsáhlému požáru dřevěných kulis středověkého městečka v Barrandovských filmových ateliérech.

Číst dál...
Čerpání zatopených prostor

Během přívalových dešťů, které se 26. 7. 2016 převalily přes Prahu, vyjížděli hasiči k velkému množství událostí.

Číst dál...
Požár chaty v komořanech

Dne 2. 12. 2015 byla jednotka hasičů SDH Písnice vyslána k požáru chaty v nedalekých Komořanech.

Číst dál...
Odčerpání jímky v Modřanské rokli (17. 10. 2015)

Jednotka SDH Písnice byla úřadem MČ Praha-Libuš a místním svazem rybářů požádána o pomoc s vyčerpáním vody.

Číst dál...

Kontakty

Sbor dobrovolných hasičů Písnice

Ladislava Coňka 318/6
Praha 4 - Písnice
142 00

www.sdhpisnice.cz
www.facebook.com/sdhpisnice

info@sdhpisnice.cz

Evakuační zavazadlo

Při evakuaci, resp. opuštění objektu na kratší dobu (např. nahlášení bomby v objektu, únik plynu nebo jiné nebezpečné látky) lze očekávat návrat během několika hodin, tudíž je evakuační zavazadlo zbytečné.


Evakuační zavazadlo by mělo pokrýt vaše potřeby alespoň po dobu 3 dní pobytu mimo domov. Mělo být v domácnosti stále připravené, protože při vyhlášení evakuace nemusí být na jeho balení čas. Můžete jej mít připravené alespoň částečně, ale nezapomínejte, že je potřeba ho pravidelně obnovovat a prověřovat. Je velmi pravděpodobné, že při vyhlášení evakuace budete v časové tísni a stresu. Při balení proto zvažujte priority a snažte se využít co nejlépe omezený prostor zavazadla (ponožky do bot, konzervy do nádob apod.), pokud Vám zbude místo, přibalte věci, které jste ochotni půjčit nebo věnovat jiným (potraviny, oblečení, hračky...).

Nejvhodnější je batoh na záda, nebo kufn na kolečkách, protože v případě delší cesty pěšky jsou praktičtější, než taška do ruky. Zavazadlo by mělo být dostatečně lehké a označeno vaším jménem a adresou. Cedulku se jménem a adresou dejte do kapsy i dětem. Pokud lze k evakuaci použít auto (nikoliv při povodních!), je potřeba, aby bylo připravené na delší pobyt mimo domov, tzn. dostatek pohonných hmot, lékárnička, hasící přístroj, nářadí apod.) Je možné vůz doplnit o větší množství zásob jídla, vody a přikrývek.

Nezapomeňte na pohodlné oblečení a obuv!


Doporučený obsah evakuačního zavazadla:

Platí zásada, že každá osoba by měla mít jen jedno zavazadlo (dospělí do 25 kg, děti do 10 kg)

1. Jídlo a jídelní potřeby:

 • základní trvanlivé potraviny – důkladně zabalený chléb, konzervy, suchý salám, tvrdé sýry, další vysoce kalorické a přitom skladné potraviny (např. čokoláda, sušenky)
 • jídelní miska, příbor, otvírák na konzervy, kvalitní nůž

 

2. Tekutiny:

 • pitná voda v dostatečném množství na každou osobu (ne ve skle!)
 • plastový kelímek nebo polní láhev

 

3. Léky, zdravotní pomůcky:

 • léky, které aktuálně užíváte (případně i předpisy), seznam léků
 • další léky a léčiva (přípravky proti bolesti, snížení teploty, nachlazení, obvazy)
 • další zdravotní pomůcky (brýle, aplikátor inzulínu, apod.)

 

4. Oblečení, potřeby na spaní:

 • přikrývka nebo spací pytel
 • izolační podložka (karimatka, nafukovací matrace, plachta)
 • polštářek (nejlépe nafukovací)
 • kompletní náhradní oblečení - náhradní spodní prádlo, náhradní oděv a obuv (s ohledem na počasí a roční období)
 • pláštěnka, popř. deštník

 

5. Toaletní a hygienické potřeby:

 • toaletní a hygienické potřeby (toaletní papír, mýdlo, kartáček na zuby, pasta na zuby, ručník)
 • nit, jehla, nůžky, pinzeta

 

6. Důležité dokumenty - doklady a cennosti:

 • osobní doklady – občanský průkaz, cestovní pas, rodné listy, průkazy zdravotní pojišťovny, pojistné smlouvy, doklady k nemovitostem, automobilu, čísla
 • kont, důležité firemní doklady - vše v nepromokavém pouzdře nebo obalu + případné kopie
 • peníze v hotovosti, platební karty, cenné papíry, popř. přenosné cennosti

 

7. Informační a komunikační prostředky, kontakty:

 • mobilní telefon a nabíječku
 • kontakty na blízké osoby a jiné pro vás důležité údaje (např. v mobilním telefonu nebo na papíře)
 • rozhlasový přijímač (na baterie) + náhradní baterie

 

8. Osvětlení:

 • baterku (svítilnu) + náhradní baterie
 • zápalky, svíčky, zapalovač

 

9. Pro případné vyplnění dlouhé chvíle:

 • něco pro zábavu – kniha, hračky pro děti, společenské hry, karty
 • něco na psaní – bloček, tužka, obálky

 

Pokud s sebou berete domácí zvířátko, pak pro něj vezměte i krmivo a další potřeby (náhubek, obojek, miska, stelivo) a vezměte jeho zdravotní průkaz a

vhodný obal pro převoz.

Evakuační zavazadlo je obdobné jako úkrytové zavazadlo, je možné vzít si více věcí s ohledem na delší dobu a způsob zvolené přepravy, případně místo evakuace

Oddíl mladých hasičů

Soustředění 2017 - Malíkovice
Letošní soustředění proběhlo v Malíkovicích. Jako základna posloužila místní budova bývalé základní školy. Soustředění se zúčastnilo 12 dětí z řad našich Mladých hasičů, rozděleni do dvou oddílů. Počasí přálo a tak se chodilo skoro každý den koupat do nedalekého rybníka.
 
Číst dál...
Memoriál Jany Dobiášové - 24. 09. 2017

V neděli 24.září jsme se zúčastnili závodu v 60m s překážkami v pražských Třebonicích. Na děti čekal, kromě překážek a ostatních závodníků, i soupeř v podobě počasí, neboť skoro celý den mrholilo a bylo velmi chladně. Děti se s tím ale vypořádaly velice dobře.

Číst dál...
1. kolo hry PLAMEN - 28.5.2017

V neděli 28.května 2017 jsme se zúčastnili 1.kola hry PLAMEN na Stadionu mládeže v pražských Dejvicích. V horkém počasí jsme zde bojovali v pěti disciplínách: štafeta požárních dvojic, štafeta CTIF, štafeta 4x60m, požární útok CTIF a požární útok.

Číst dál...
Požární útoky v Řepích - 20.5.2017

V sobotu 20.května 2017 jsme se zúčastnili požárních útoků v Řepích, které jsme pojali jako trénink na Plamen, který nás čekal o týden později. Vyzkoušeli jsme různá složení, různé možnosti a máme spoustu poznatků, co zlepšit a natrénovat, co je potřeba.

Číst dál...
Závod mladých hasičů na 60m s překážkami v Jaroměři - 7.5.2017

V neděli 7.5. jsme se zúčastnili tradičního závodu mladých hasičů v závodu na 60m s překážkami v Jaroměři. Pro tři to byl křest ohněm v této individuální disciplíně.

Číst dál...