Výjezdy jednotky SDH

Výcvik jednotky s dýchacím přístrojem - 18. 09. 2017

Výcvik členů jednotky. Hlavní témata byla práce s dýchacím přístrojem, pohyb v prostorách s minimální viditelností a evakuace osob a nebezpečného materiálu z místa zásahu.

Číst dál...
Noční cvičení Přestavlky 2016

JSDH Písnice se o víkendu 1. a 2. října 2016 poprvé zúčastnila jubilejního desátého ročníku nočního cvičení jednotek dobrovolných hasičů v Přestavlkách u Čerčan, které organizačně za HZS Středočeského kraje zajišťuje benešovský územní odbor. 

Číst dál...
Požár Barrandovských ateliérů

V pátek 26. 8. 2016 byl JSDH Písnice vyhlášen poplach ve večerních hodinách. Během pár minut vyjíždělo družstvo čtyř hasičů s Tatrou 815-7 jako posilová jednotka k rozsáhlému požáru dřevěných kulis středověkého městečka v Barrandovských filmových ateliérech.

Číst dál...
Čerpání zatopených prostor

Během přívalových dešťů, které se 26. 7. 2016 převalily přes Prahu, vyjížděli hasiči k velkému množství událostí.

Číst dál...
Požár chaty v komořanech

Dne 2. 12. 2015 byla jednotka hasičů SDH Písnice vyslána k požáru chaty v nedalekých Komořanech.

Číst dál...
Odčerpání jímky v Modřanské rokli (17. 10. 2015)

Jednotka SDH Písnice byla úřadem MČ Praha-Libuš a místním svazem rybářů požádána o pomoc s vyčerpáním vody.

Číst dál...

Kontakty

Sbor dobrovolných hasičů Písnice

Ladislava Coňka 318/6
Praha 4 - Písnice
142 00

www.sdhpisnice.cz
www.facebook.com/sdhpisnice

info@sdhpisnice.cz

Soustředění 2017 - Malíkovice

Letošní soustředění proběhlo v Malíkovicích. Jako základna posloužila místní budova bývalé základní školy. Soustředění se zúčastnilo 12 dětí z řad našich Mladých hasičů, rozděleni do dvou oddílů. Počasí přálo a tak se chodilo skoro každý den koupat do nedalekého rybníka.
 
Další náplní dnů bylo trénování hasičských dovedností, stavba oddílových míst a samozřejmě spousta her. Programem byli také táborové rekordy, kterých se snažili děti dosáhnout v různých dispciplínách např. v přehazování obruče, v hodu šipek na terč nebo také i v některých fyzicky náročnějších disciplínách (šplh po laně, sedy lehy).
Oddíly měli také za úkol samostatně uvařit polévku v kotlíku.
Večerní program vyplnili táboráky spolu se zpěvem a hrou na kytaru a bojovka okolo místního hřbitova, kde měli děti příležitost potkat se se zajímavými bytostmi. Například zde byl klaun, polní strašák, duch a nebo vodník.
 
Děti také poznali něco málo z místního okolí a to při dvou celodenních výletech. Při prvním se děti podívali na farmu v Ledci, na zámek Smečno a na vojenský skanzen Smečno kde se nachází pevnost a bunkr, jenž bývali objekty Vnější obrany Prahy.
 
Druhý výlet se konal do kukuřičného bludiště v Hřebci nedaleko Kladna a následně do medvědária v centru Kladna.
 

FOTOGALERIE:

Všechny fotografie si můžete prohlédnout zde.

stop view
/
   ozio_gallery_fuerte
   Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura

    

   Oddíl mladých hasičů

   Soptíkoviny

   Soptíkoviny jsou jakýmsi oddílovým časopisem určený pro děti i jejich rodiče. Dozvíte se z něj informace o tom, co se stalo, čemu se právě teď věnujeme a taky, co plánujeme.

   Číst dál...
   Informace o činnosti pro rodiče skupiny mladších žáků

   Vážení rodiče,

   s ohledem na skutečnost, že 10. 9. 2018 se od 16:30 v hasičské zbrojnici na adrese Ladislava Coňka 318/6, Praha - Písnice uskuteční první schůzka skupiny mladších žáků, tak si Vám dovolujeme nabídnout informace o činnosti kroužku oddílu Mladých hasičů ve školním roce 2018/19.

   Číst dál...
   Příprava na závod požárnické všestrannosti - 13. 10. 2018

   Dne 13. 10. 2018 se uskuteční Závod požárnické všestrannosti a my se ho chceme s dětmi zúčastnit. Protože příprava na tento závod není jednoduchá, tak budeme potřebovat pomoc s přípravou dětí na tento závod.

   Číst dál...
   Závod požárnické všestrannosti 2018

   Tak a je to za námi. V sobotu 13. 10. 2018 vyrazilo do překrásného Dalejského údolí nedalekých Řeporyj družstvo mladších žáků a v neděli 14. 10. 2018 pak i dvě družstva starších žáků s cílem zúročit své získané zkušenosti a dovednosti a změřit síly s ostatními pražskými hasičskými sbory. A jak jsme dopadli?

   Číst dál...
   Hasičské sportovní odpoledne - 15. 9. 2018

   Dovolujeme si pozvat všechny rodiče a jejich děti na zábavné odpoledne plné her a soutěží, které se uskuteční 15. 9. 2018 od 14 hodin na fotbalovém hřišti v ulici Švihovská v Praze - Písnici.

   Číst dál...