Výjezdy jednotky SDH

Noční cvičení Přestavlky 2016

JSDH Písnice se o víkendu 1. a 2. října 2016 poprvé zúčastnila jubilejního desátého ročníku nočního cvičení jednotek dobrovolných hasičů v Přestavlkách u Čerčan, které organizačně za HZS Středočeského kraje zajišťuje benešovský územní odbor. 

Číst dál...
Požár Barrandovských ateliérů

V pátek 26. 8. 2016 byl JSDH Písnice vyhlášen poplach ve večerních hodinách. Během pár minut vyjíždělo družstvo čtyř hasičů s Tatrou 815-7 jako posilová jednotka k rozsáhlému požáru dřevěných kulis středověkého městečka v Barrandovských filmových ateliérech.

Číst dál...
Čerpání zatopených prostor

Během přívalových dešťů, které se 26. 7. 2016 převalily přes Prahu, vyjížděli hasiči k velkému množství událostí.

Číst dál...
Požár chaty v komořanech

Dne 2. 12. 2015 byla jednotka hasičů SDH Písnice vyslána k požáru chaty v nedalekých Komořanech.

Číst dál...
Odčerpání jímky v Modřanské rokli (17. 10. 2015)

Jednotka SDH Písnice byla úřadem MČ Praha-Libuš a místním svazem rybářů požádána o pomoc s vyčerpáním vody.

Číst dál...

Kontakty

Sbor dobrovolných hasičů Písnice

Ladislava Coňka 318/6
Praha 4 - Písnice
142 00

www.sdhpisnice.cz
www.facebook.com/sdhpisnice

info@sdhpisnice.cz

Noční cvičení Přestavlky 2016

JSDH Písnice se o víkendu 1. a 2. října 2016 poprvé zúčastnila jubilejního desátého ročníku nočního cvičení jednotek dobrovolných hasičů v Přestavlkách u Čerčan, které organizačně za HZS Středočeského kraje zajišťuje benešovský územní odbor. 

 Prvně se v desetileté historii cvičení také zúčastnily složky Policie ČR a zdravotnická záchranná služba, které se společně se aktivně zapojily do plnění úkolů na daných stanovištích.

 

Cvičení bylo rozděleno na dva součinnostní zásahy, při kterých zasahovalo více jednotek. Na zbývajících sedmi stanovištích plnily jednotky hasičů úkoly samostatně. Největším zásahem byla dopravní nehoda autobusu a osobního vozidla, kdy v autobusu bylo zhruba 40 figurantů. Někteří z nich se této role i díky dokonalému maskování zhostili opravdu věrohodně. Druhou společnou událostí byl požár velké budovy s vyhledáváním osob v zakouřeném prostředí. Na obou těchto stanovištích zasahovaly vždy čtyři jednotky hasičů najednou.

Mezi další úkoly, které si jednotky postupně vyzkoušely, patřily například malá dopravní nehoda, komunikace s psychicky narušenou osobou, vyhledávání nebezpečné látky, požár menšího objektu, porod novorozence nebo také uzlování. Velice atraktivní byla pro mnohé týmy záchrana osob z vodní hladiny, při které pomocí člunu a dalších prostředků zachraňovaly dvě tonoucí osoby.

Každou z disciplín sledoval vždy odborný rozhodčí, který každému z přítomných 16 družstev přidělovali trestné body. Soutěž skončila v nedělních ranních hodinách, byla následně rozhodčími vyhodnocena.

Naše jednotka si chtěla v prvé řadě vyzkoušet týmového ducha družstva složeného částečně z méně zkušených členů. A zároveň prakticky ověřit znalosti z pravidelné odborné přípravy pod vedením Marka Steinera. O to je pro nás cennější umístění na druhé příčce v celkovém pořadí hodnocených družstev.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným členům z naší jednotky za čas a energii, kterou do tohoto cvičení investovali. A touto cestou i organizátorům, školitelům a figurantům za jejich časově velmi náročnou a neocenitelnou práci při přípravě simulovaných situací.

 

Za JSDH Písnice P.R.

stop view
/
   ozio_gallery_fuerte
   Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura

   Oddíl mladých hasičů

   1. kolo hry PLAMEN - 28.5.2017

   V neděli 28.května 2017 jsme se zúčastnili 1.kola hry PLAMEN na Stadionu mládeže v pražských Dejvicích. V horkém počasí jsme zde bojovali v pěti disciplínách: štafeta požárních dvojic, štafeta CTIF, štafeta 4x60m, požární útok CTIF a požární útok.

   Číst dál...
   Požární útoky v Řepích - 20.5.2017

   V sobotu 20.května 2017 jsme se zúčastnili požárních útoků v Řepích, které jsme pojali jako trénink na Plamen, který nás čekal o týden později. Vyzkoušeli jsme různá složení, různé možnosti a máme spoustu poznatků, co zlepšit a natrénovat, co je potřeba.

   Číst dál...
   Závod mladých hasičů na 60m s překážkami v Jaroměři - 7.5.2017

   V neděli 7.5. jsme se zúčastnili tradičního závodu mladých hasičů v závodu na 60m s překážkami v Jaroměři. Pro tři to byl křest ohněm v této individuální disciplíně.

   Číst dál...
   Vánoční besídka - 19.12.2016

   Vánoční besídka se konala 19.12. ve zbrojnici. Byli pozváni jak děti, tak i jejich rodiče, členové jednotky i členové sboru, abychom se naladili na vánoční atmosféru, zazpívali si koledy a společně tak uzavřeli pro mladé hasiče rok 2016.

   Číst dál...
   Mikuláš - 5.12.2016

   V pondělí 5.12. k nám do kroužku mladých hasičů zavítala návštěva v podobě Mikuláše, čerta a anděla. Většina dětí byla přes rok hodná, tak se neměli čeho bát. Byli zde ovšem i tací,

   Číst dál...